Themes - GeneratePress - en to tr translation catalogue (219 entries)

note: Description of the theme
en: GeneratePress is a lightweight WordPress theme built with a focus on speed and usability. Performance is important to us, which is why a fresh GeneratePress install adds less than 10kb (gzipped) to your page size. We take full advantage of the block editor (Gutenberg), which gives you more control over creating your content. If you use page builders, GeneratePress is the right theme for you. It is completely compatible with all major page builders, including Beaver Builder and Elementor. Thanks to our emphasis on WordPress coding standards, we can boast full compatibility with all well-coded plugins, including WooCommerce. GeneratePress is fully responsive, uses valid HTML/CSS, and is translated into over 25 languages by our amazing community of users. A few of our many features include 60+ color controls, powerful dynamic typography, 5 navigation locations, 5 sidebar layouts, dropdown menus (click or hover), and 9 widget areas. Learn more and check out our powerful premium version at https://generatepress.com
tr: GeneratePress, hız ve kullanılabilirlik odaklı hafif bir WordPress temasıdır. Performans bizim için önemlidir, bu nedenle yeni bir GeneratePress kurulumu sayfa boyutunuza gzip ile sıkıştırıldığında 10KB'den daha az etki eder. İçeriğinizi oluştururken size daha çok kontrol imkanı sunan blok editörünün (Gutenberg) tüm avantajlarından faydalanırız. Eğer bir sayfa oluşturucu kullanıyorsanız, GeneratePress sizin için doğru bir tema seçimi olacaktır. Beaver Builder ve Elementor dahil tüm önemli sayfa oluşturucuları desteklenmektedir. WordPress kodlama standartlarına olan vurgumuz sayesinde, WooCommerce de dahil olmak üzere tüm iyi kodlanmış eklentilerle tam uyumluluğu garanti edebiliriz. GeneratePress tamamen responsive bir yapıya sahiptir ve güncel HTML/CSS standartlarını kullanır. Muhteşem kullanıcı topluluğumuz tarafından 25'ten fazla dile çevrilmiştir. Sunduğumuz birçok özellik arasında 60'tan fazla renk kontrolü, güçlü dinamik tipografi, 5 gezinme konumu, 5 kenar çubuğu görünümü, tıklama veya üzerine gelindiğinde çalışan açılır menüler ve 9 bileşen alanı bulunmaktadır. Daha fazla bilgi edinmek ve güçlü premium sürümümüzü keşfetmek için https://generatepress.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

en: Enable navigation search modal
tr: Gezinme arama modülünü etkinleştir

en: Open search
tr: Aramayı aç

en: Overlay Background
tr: Kaplama arka plan rengi

en: Field Text
tr: Alan metni

en: Field Background
tr: Alan arka planı

en: Search Modal
tr: Arama modülü

en: Posts
tr: Yazılar

en: Link Hover
tr: Bağlantı vurgusu

en: Border
tr: Kenarlık

en: Heading 4 (H4) Color
tr: Başlık 4 (H4) rengi

en: Heading 6 (H6) Color
tr: Başlık 6 (H6) rengi

en: Heading 5 (H5) Color
tr: Başlık 5 (H5) rengi

en: Heading 3 (H3) Color
tr: Başlık 3 (H3) rengi

en: Heading 2 (H2) Color
tr: Başlık 2 (H2) rengi

en: Heading 1 (H1) Color
tr: Başlık 1 (H1) rengi

note: translators: Learn more here
en: Switching to our dynamic typography system can change how your fonts display. Review your website thoroughly before publishing this change. Learn more %s.
tr: Dinamik tipografi sistemimize geçiş, yazı tiplerinizin görünümünü değiştirebilir. Bu değişikliği yayınlamadan önce web sitenizi iyice gözden geçirmenizi öneririz. Daha fazla bilgi için %s.

en: Learn about font-display
tr: Yazı tipi-görünümü hakkında bilgi al

en: Google font-display
tr: Google Yazı tipi-görünümü

en: Sub-Menu Background
tr: Alt-menü arka planı

en: Navigation Background Hover
tr: Gezinme arka plan vurgusu

en: Navigation Background
tr: Gezinme arka planı

en: Navigation Background Current
tr: Geçerli gezinme arka planı

en: Sub-Menu Text Hover
tr: Alt-menü metin vurgusu

en: Sub-Menu Background Hover
tr: Alt-menü arka plan vurgusu

en: Navigation Text Hover
tr: Gezinme metin vurgusu

en: Entry Meta Links Hover
tr: Giriş meta bağlantıları vurgusu

en: Archive Content Title Hover
tr: Arşivlenen içerik başlığı vurgusu

en: Text Hover
tr: Yazı vurgusu

en: Choose Hover Color
tr: Vurgu rengi seç

en: Not on hover
tr: Vurgulanmadığında

en: On hover
tr: Vurgulandığında

en: Choose your content container type.
tr: İçerik kapsayıcı türünü seçin

en: Classic
tr: Klasik

en: Full Content
tr: Tam İçerik

en: Structure
tr: Yapı

en: Caution:
tr: Uyarı:

en: here
tr: burada

note: translators: left arrow
en: %s Previous
tr: %s Önceki

note: translators: right arrow
en: Next %s
tr: Sonraki %s

[ctx: prepends the pagination page number for screen readers]
en: Page
tr: Sayfa

en: Open Sub-Menu
tr: Alt menüyü aç

en: Close Sub-Menu
tr: Alt menüyü kapat

en: Content Container
tr: İçerik kapsayıcı

note: translators: Learn more here
en: Switching your structure can change how your website displays. Review your website thoroughly before publishing this change, or use a staging site to review the potential changes. Learn more %s.
tr: Site yapısını değiştirmek, web sitenizin görünümünü değiştirebilir. Bu değişikliği yayınlamadan önce web sitenizi iyice gözden geçirin veya olası değişiklikleri incelemek için bir prova sitesi kullanın. Daha fazla bilgi için %s

en: Close Search Bar
tr: Arama çubuğunu kapat

en: Open Search Bar
tr: Arama çubuğunu aç

en: Font
tr: Yazı tipi

en: Text
tr: Metin

en: Boxes
tr: Kutular

en: Icon Type
tr: Simge türü

en: Place logo next to title
tr: Logoyu başlık sonrasına yerleştir

en: Heading 3 (H3)
tr: Başlık 3 (H3)

en: Heading 2 (H2)
tr: Başlık 2 (H2)

en: Heading 1 (H1)
tr: Başlık 1 (H1)

en: Current
tr: Mevcut

en: Reset Settings
tr: Ayarları sıfırla

en: Upload Logo
tr: Logo yükle

en: Customize Fonts
tr: Yazı tiplerini özelleştir

en: Start Customizing
tr: Özelleştirmeye başla

en: Logo Width
tr: Logo genişliği

en: Mobile Menu
tr: Mobil menü

en: General
tr: Genel

en: Content Type
tr: İçerik türü

en: Comment
tr: Yorum

en: Premium module available
tr: Premium modül kullanılabilir

en: Deleting your settings can not be undone.
tr: Ayarlarınızı silme işlemi geri alınamaz.

en: Excerpt
tr: Özet

en: System fonts
tr: Sistem yazı tipleri

en: More options are available for this section in our premium version.
tr: Premium versiyonda, bu bölüm için daha fazla seçenek bulunur.

en: Cache dynamic CSS
tr: Dinamik CSS'leri önbellekle

en: Mobile
tr: Mobil

en: Desktop
tr: Masaüstü

en: Full Width
tr: Tam eni

en: Top Bar Alignment
tr: Üst kısım ayarı

en: Top Bar Inner Width
tr: Üst kısım iç uzunluğu

en: Top Bar Width
tr: Üst kısım eni

en: Top Bar
tr: Üst kısım

en: Learn more
tr: Daha fazla öğren

en: Documentation
tr: Kılavuzlar

en: Footer Bar Alignment
tr: Alt alanı pozisyonu

en: Footer Bar
tr: Alt alanı

en: Inner Footer Width
tr: Alt alanın iç eni

en: Inner Navigation Width
tr: İç navigasyon eni

en: Inner Header Width
tr: İç başlık eni

en: Paragraph margin
tr: Paragraf kenarı

en: Line height
tr: Satır yüksekliği

en: Reset
tr: Meta

en: Container
tr: Taşıyıcı

en: Sidebars
tr: Yan Paneller

en: Footer
tr: Ayak

en: Primary Navigation
tr: Ana Gezinme

en: Scroll back to top
tr: Başa dön

en: Navigation Width
tr: Navigasyon eni

en: Navigation Dropdown
tr: Navigasyon Dropdown

en: Click - Menu Item
tr: Tıkla - Menu Öğe

en: Click - Arrow
tr: Tıkla - Ok

en: Footer Width
tr: Ayak Eni

en: Back to Top Button
tr: Başa Dön Butonu

en: Hover
tr: Vurgu

en: Full
tr: Tamamı

en: Header Width
tr: Başlık Eni

en: Float Left
tr: Sola Kaydır

[ctx: made with love]
note: translators: %s: Heart icon
en: Made with %s by Tom Usborne
tr: Tom Usborne tarafından %s ile yapılmış

en: Support
tr: Destek

en: Content Title
tr: İçerik Başlığı

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try searching?
tr: Burada birşey bulunamadı. Aramayı deneyebilirsiniz.

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
tr: Ara &hellip;

[ctx: label]
en: Search for:
tr: için ara

note: translators: 1: Search query name
en: Search Results for: %s
tr: %s için arama sonuçları

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
tr: Aradığınız sayfa bulunamadı. Belki arama kutusu aradığınızı bulma konusunda yardımcı olabilir.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
tr: Üzgünüz fakat aradığınız kriterler ile örtüşen sonuç bulunamadı. Lütfen başka kriterler ile tekrar deneyin.

note: translators: 1: Admin URL
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
tr: İlk yazınızı yayınlamaya hazır mısınız? <a href="%1$s">Buradan başlayın</a>.

en: Nothing Found
tr: Bulunamadı

en: % Comments
tr: % Yorum

en: 1 Comment
tr: 1 Yorum

en: Leave a comment
tr: Yorum yap

[ctx: Used before tag names.]
en: Tags
tr: Etiketler

[ctx: Used before category names.]
en: Categories
tr: Kategoriler

[ctx: label]
en: Search
tr: Ara

en: Read more
tr: Devamını oku

note: translators: 1: Author name
en: View all posts by %s
tr: %s tarafından yazılmış tüm yazıları görüntüle

en: by
tr: yazar

en: Your comment is awaiting moderation.
tr: Yorumunuz denetim için bekliyor.

[ctx: 1: date, 2: time]
note: translators: 1: date, 2: time
en: %1$s at %2$s
tr: %1$s %2$s

en: Pingback:
tr: Geri izleme:

en: Newer posts
tr: Yeni yazılar

en: Older posts
tr: Eski yazılar

en: Next
tr: Sonraki

en: Previous
tr: Önceki

en: Next &rarr;
tr: Sonraki &rarr;

en: &larr; Previous
tr: &larr; Önceki

en: Import successful.
tr: İçe aktarma başarılı.

en: Settings removed.
tr: Ayarlar silindi.

en: Settings saved.
tr: Ayarlar Kaydedildi.

en: Warning: This will delete your settings.
tr: Dikkat: ayarlar silenecek.

en: Disable Elements
tr: Elementleri devre dışı bırak

en: Background
tr: Arkaplan

en: Customize
tr: Özelleştir

[ctx: submit button]
en: Search
tr: Ara

en: Skip to content
tr: İçeriğe atla

en: Menu
tr: Menü

en: Both Sidebars
tr: İki Yan Bölümleri

en: Both Sidebars on Left
tr: İki Yan Bölümü Solda

en: Both Sidebars on Right
tr: İki Yan Bölümü Sağda

en: 0 Widgets
tr: Widget Yok

en: 2 Widgets
tr: 2 Widget

en: 3 Widgets
tr: 3 Widget

en: 4 Widgets
tr: 4 Widget

en: 5 Widgets
tr: 5 Widget

en: No Sidebars
tr: Yanlar yok

en: 1 Widgets
tr: 1 Bileşen

en: Content
tr: İçerik

en: Default
tr: Varsayılan

en: Footer Widgets
tr: Footer Bileşenleri

en: Content / Sidebar
tr: İçeri / Yan

en: Content (no sidebars)
tr: İçerik (yanlar yok)

en: Sidebar / Content / Sidebar
tr: Yan / İçerik / Yan

en: Sidebar / Sidebar / Content
tr: Yan / Yan / İçerik

en: Content / Sidebar / Sidebar
tr: İçerik / Yan / Yan

en: Blog Sidebar Layout
tr: Blog Yan Tasarım

en: Single Post Sidebar Layout
tr: Tek Yazı Yan Tasarım

en: Content Layout
tr: İçerik Yerleşimi

en: Sidebar Layout
tr: Yan Sütun Yerleşimi

en: Separate Containers
tr: Ayrı kap

en: One Container
tr: Tek parça

en: Sidebar / Content
tr: Yan / İçerik

en: Disable
tr: Etkisizleştir

en: Above Header
tr: Başlığı üstü

en: Float Right
tr: Sağ kaydır

en: Navigation Alignment
tr: Navigasyon konumu

en: Navigation Location
tr: Navigasyon Pozisyonu

en: Below Header
tr: Başlığı altı

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Navigation Search
tr: Gezinme arama

en: No Navigation
tr: Gezinme yok

en: Right
tr: Sağ

en: Center
tr: Orta

en: Left
tr: Sol

en: Container Width
tr: Taşıyıcı genişliği

en: Contained
tr: Kısıtlı

en: Header Alignment
tr: Başlık pozisyon

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Link Color Visited
tr: Link renk ziyaret edilmiş

en: Background Hover
tr: Arka plan vurgusu

en: Colors
tr: Renkler

en: Hide site title
tr: Site başlığı gizle

en: Hide site tagline
tr: Site alt başlığı gizle

en: Body
tr: Gövde

en: Font weight
tr: Font Genişliği

en: Font size
tr: Yazı tipi boyutu

en: Text transform
tr: Metin değiştir

en: Typography
tr: Tipografi

en: Font family
tr: Yazı tipi ailesi

en: Default fonts
tr: Varsayılan yazı tipi

en: Google fonts
tr: Google fontlar

en: Header
tr: Üst Kısım

en: Left Sidebar
tr: Sol Menü

en: Right Sidebar
tr: Sağ Menü

en: Primary Menu
tr: Birincil menü

en: Footer Widget 1
tr: Sayfa Altı Widget 1

en: Footer Widget 2
tr: Sayfa Altı Widget 2

en: Footer Widget 3
tr: Sayfa Altı Widget 3

en: Footer Widget 4
tr: Ayak Widget 4

en: Footer Widget 5
tr: Ayak Widget 5

en: Edit
tr: Düzenle

en: Pages:
tr: Sayfalar:

en: Post Comment
tr: Yorum yap

en: Leave a Comment
tr: Yorum yapın

en: Website
tr: İnternet sitesi

en: Email
tr: E-posta

en: Name
tr: İsim

en: Comments are closed.
tr: Yorumlar kapalı.

en: Newer Comments &rarr;
tr: Yeni yorumlar &rarr;

en: &larr; Older Comments
tr: &larr; Eski yorumlar

en: Comment navigation
tr: Yorum dolaşımı

[ctx: comments title]
note: translators: 1: number of comments, 2: post title
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
tr[0]: &ldquo;%2$s&rdquo; üzerine bir yorum
tr[1]: &ldquo;%2$s&rdquo; üzerine %1$s yorum

en: Archives
tr: Arşiv

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
tr: Eyvah! Sayfa bulunamadı.
